niedziela, 6 marca 2016

Tort waflowy

Tort waflowy to chyba jeden z najszybszych i najłatwiejszy ciast, deserów, który przygotujemy z zaledwie dwóch składników! Wystarczy kilka andrutów i gotowa masa np. orzechowa ( jak u nas) czy krówkowa, aby w zaledwie kilka minut przygotować słodki poczęstunek dla niespodziewanych gości :)
 


Składniki:
  • 1 opakowanie okrągłych wafli/andrutów
  • puszka masy orzechowej Helio
Do dekoracji:
  • orzeszki ziemne bez soli
Przygotowanie:

Masę rozsmaruj równomiernie na waflu, następnie przykrywaj kolejnymi warstwami wafla i masy, zostawiając jedną cześć masy do ozdoby. Górnej warstwy teraz nie smaruj, lecz odstaw ją, zawiń w opakowanie po waflach i przyciśnij deską lub ciężką książką. 

Po ok. 30 min. tort powinien być już wystarczająco mocno sklejony masą, więc możesz zabrać się za ozdabianie wierzchu. Górną warstwę posmaruj odłożoną wcześniej masą orzechową, a brzegi obficie posyp posiekanymi orzeszkami ziemnymi. Do dekoracji możesz użyć także innych orzechów według uznania. 
Gotowe! 

Masa orzechowa z kawałkami orzeszków HELIO to odpowiednio dobrane proporcje składników. W składzie bezglutenowej pyszności HELIO prócz orzeszków ziemnych znajdziemy także mleko i śmietankę, które nadają smakołykowi gładkości oraz sprawiają, że czujemy różnicę pomiędzy masą orzechową a masłem orzechowym.  

Masą orzechową z kawałkami orzeszków można także z powodzeniem zastąpić polewę na świątecznym mazurku lub makowcu, oraz może stanowić warstwę popularnej szarlotki po królewsku oraz nadzienie strucli i tart.

Źródło: www.helio.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Printfriendly

Lista zakupów